„Wspólne poznawanie naszych regionów i tradycji” – wycieczka do Peckiej Krainy Zabawy w Czechach
W ramach projektu polsko-czeskiego „Wspólne poznawanie naszych regionów i tradycji”, realizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze oraz Szkołę Specjalną w Trutnovie, 19 maja 2026 roku odbyła się wycieczka edukacyjno-rekreacyjna do Peckiej Krainy Zabawy, położonej w sercu Karkonoskiego Parku Narodowego (KRNAP) w Czechach. Celem wyjazdu było wspólne odkrywanie walorów przyrodniczych regionu, rozwijanie aktywności ruchowej oraz integracja uczniów z Polski i Czech.
Podczas pobytu uczestnicy korzystali z licznych atrakcji przygotowanych na terenie kompleksu. Wspólne zabawy i aktywności na świeżym powietrzu sprzyjały rozwijaniu sprawności fizycznej, współpracy oraz budowaniu relacji między młodzieżą z obu krajów. Piękne otoczenie natury stworzyło doskonałe warunki do odpoczynku, rekreacji i poznawania karkonoskiej przyrody.
Wyjazd dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji, radości oraz niezapomnianych wrażeń. Był również ważnym elementem wzmacniania współpracy polsko-czeskiej oraz integracji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną poprzez wspólne działania i aktywne spędzanie czasu.
Projekt „Wspólne poznawanie naszych regionów i tradycji” współfinansowany jest z Funduszu Małych Projektów programu INTERREG REPUBLIKA CZECHY – POLSKA 2021–2027, a jego głównym celem jest integracja uczniów z niepełnosprawnością intelektualną ze społeczeństwem.
.png)
