Logo Powiat Kamiennogórski

Otwarcie remizy w Pisarzowicach

Dnia 17 maja br.  w Pisarzowicach  odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej i 80-lecie OSP Pisarzowice. W uroczystości udział wzięli: posłanka Iwona Krawczyk, starosta Małgorzata Krzyszkowska oraz inni przedstawiciele władz samorządowych i instytucji, którzy wspólnie z lokalną społecznością i zaproszonymi gośćmi świętowali zakończenie tej ważnej inwestycji i jubileusz jednostki.

Budowa remizy rozpoczęła się w 2022 roku. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu z rządowego programu Polski Ład oraz ze środków budżetu gminy Kamienna Góra.

Podczas apelu przed zebranymi wystąpiły przedszkolaki z Pisarzowic. Członkowie OSP Pisarzowice odebrali medale i odznaczenia nadane przez Zarząd Główny, Zarząd Wojewódzki i Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Klucze do nowej remizy odebrał naczelnik jednostki druh Tomasz Niezgoda.

Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej nadało Złoty Znak Związku OSP RP druhowi Stanisławowi Krokowi.

Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej nadało Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa druhnie Katarzynie Krok oraz Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa dh Piotrowi Jaksoniowi, dh Mateuszowi Jaworskiemu i dh Mariuszowi Zielińskiemu.

Prezydium Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kamiennej Górze nadało złotą odznakę Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza druhowi Dawidowi Kwietniowi i druhowi Mateuszowi Kwietniowi.

Prezydium Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kamiennej Górze nadało odznakę za wysługę lat: Zdzisławowi Ałaszkiewiczowi – 50 lat, Stanisławowi Krokowi – 45 lat, Romanowi Kurnycie – 35 lat, Mariuszowi Olejarzowi – 35 lat, Tomaszowi Niezgodzie – 25 lat, Sławomirowi Cebuli – 20 lat, Jakubowi Janikowi – 20 lat, Mateuszowi Janikowi – 20 lat, Pawłowi Krokowi – 20 lat, Mateuszowi Jaworskiemu – 15 lat, Katarzynie Krok – 15 lat, Bartłomiejowi Łukasikowi – 15 lat, Marcinowi Skrzypcowi – 15 lat, Natalii Jaworek – 10 lat i Mariuszowi Zielińskiemu – 10 lat.

Po oficjalnym otwarciu druhowie zaprosili zaproszonych gości na zwiedzanie obiektu oraz poczęstunek.

Dzięki nowej remizie strażacy zyskali komfortowe warunki do pełnienia swojej służby, a lokalna społeczność może liczyć na sprawne i szybkie działania w sytuacjach kryzysowych. Strażacy są jeszcze lepiej przygotowani na wszelkie wyzwania związane z ochroną życia, zdrowia i mienia mieszkańców.

Galeria zdjęć

RR_24_027953 RR_24_027938 RR_24_027960 RR_24_027948 RR_24_027912 RR_24_027878(1) RR_24_027926 RR_24_027958 RR_24_027891 RR_24_027961 RR_24_027955 RR_24_027941 RR_24_027950 RR_24_027947 RR_24_027944 RR_24_027905 RR_24_027899 RR_24_027884 RR_24_027883 RR_24_027881 RR_24_027874 RR_24_027872 RR_24_027879 RR_24_027878
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności