Logo Powiat Kamiennogórski

Cykl szkoleń "Cyberbaza" - Dziecięca Świetlica Środowiskowa

 

W ramach współpracy z Fundacją Pociecha wychowawczynie Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej uczestniczyły w cyklu szkoleń „Cyberbaza” oraz w konferencji „Mocni”. Szkolenia dotyczyły profilaktyki bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie i obejmowały zagadnienia związane z dezinformacją, hejtem, patostreamingiem, cyberprzemocą oraz szkodliwymi i nielegalnymi treściami. Projekt został zorganizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, tworzone przez NASK PIB oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Celem konferencji „Mocni” było wzmacnianie kompetencji oraz wymiana doświadczeń w obszarze wsparcia dzieci i młodzieży. Podczas wydarzenia poruszano m.in. tematykę dojrzewania i emocji młodych ludzi, samobójstw wśród dzieci i młodzieży, wypalenia zawodowego w pracy pomocowej oraz zasad komunikacji FUKO.

Dzieci uczestniczyły również w konkursach organizowanych przez Fundację, m.in. „Podróż moich marzeń”, w których zostały wyróżnione nagrodami. Ponadto świetlica otrzymała paczkę z literaturą dziecięcą ufundowaną przez Fundację Pociecha oraz Pocztę Polską.

Dziecięca Świetlica Środowiskowa serdecznie dziękuje za okazaną pomoc i wsparcie, które cieszy zarówno dzieci, jak i pracowników.

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności