Pomogli i wygrali

We wtorek 29 października w sali konferencyjnej starostwa uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze odebrali czek na 1.000 zł. Pieniądze dla placówki wywalczyli, zbierając nakrętki. Z ich sprzedaży opłacona zostanie rehabilitacja chorego 3-latka.

W tym roku pogoda nie pozwoliła przeprowadzić konkursu na zbieranie śmieci nad brzegami Bukówki w ramach ekologicznego projektu "Jedziemy na Bukówkę".

- Dlatego ogłosiliśmy konkurs dla szkół - mówi Łukasz Prochacki, naczelnik wydziału promocji i rozwoju w starostwie. - Młodzi ludzie zbierali przez miesiąc plastikowe nakrętki, walcząc o tysiąc złotych dla swojej szkoły.

Najwięcej nakrętek, w przeliczeniu na jednego ucznia, zebrali młodzi ludzie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze.

W sumie wszyscy uczniowie, którzy stanęli do konkursu, zebrali blisko tonę plastikowych kapsli. Dochód z ich sprzedaży, czyli 718 zł, pomoże opłacić specjalistyczny turnus rehabilitacyjny Norberta Długosza. Chłopczyk ma 3 lata i cierpi na poważne kłopoty ze słuchem. Nie przeszkodziło mu to jednak, by osobiście podziękować uczniom z "jedynki". Norbert wspólnie ze starostą Ewą Kocembą wręczył we wtorek symboliczny czek swoim starszym kolegom.