aktualność

Energooszczędne starostwo

Opublikowano: 16/04/2013

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze otrzymali dyplom za przeprowadzenie bardzo ciekawej kampanii informacyjnej promującej oszczędzanie energii i aktywny udział w konkursie "Polskie Trofeum Energetyczne". Konkurs zorganizowała Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej "Energooszczędne Biuro".

Do rywalizacji w oszczędzaniu energii w budynkach biurowych przystąpiło łącznie 20 obiektów. Przez 9 miesięcy firmy te realizowały działania mające na celu ograniczenie zużycia energii elektrycznej oraz cieplnej w zgłoszonych przez siebie budynkach biurowych. Chodziło przede wszystkim o racjonalizację wykorzystania energii poprzez zmianę zachowań pracowników oraz drobne niskonakładowe inwestycje, takie jak bieżąca wymiana sprzętu na bardziej efektywny energetycznie, czy też wymiana żarówek na świetlówki energooszczędne.

W Starostwie Powiatowym w Kamiennej Górze opracowano "jedenaście przykazań dotyczących świadomego oszczędzania energii", które wprowadzano w codzienną pracę urzędników. Zmieniono ustawienie mebli biurowych, aby odsłonić grzejniki. Dzięki tym drobnym posunięciom lepiej wykorzystuje się energię cieplną, jak również naturalne oświetlenie. Starostwu przy przystąpieniu do konkursu przyświecała idea "zacznij od siebie".