aktualność

Eurofundusze na Dolnym Śląsku

Opublikowano: 15/11/2012

Konferencja Regionalnego Programu Operacyjnego "Eurofundusze na Dolnym Śląsku - zmieniamy perspektywę" odbyła się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia w środę, 15 listopada. W konferencji uczestniczyli starosta Ewa Kocemba oraz prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Wiktor Król, który odebrał dyplom za udział w finale konkursu "Dolnośląski lider RPO".

W konferencji wzięło udział kilkuset samorządowców, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji finansowych i urzędników odpowiedzialnych za unijne dotacje. Spotkanie otworzył marszałek Rafał Jurkowlaniec, który wspólnie z członkiem zarządu Jerzym Tutajem wręczył statuetki dla zwycięzców konkursu "Dolnośląski Lider RPO".

 Członek zarządu Jerzy Tutaj, starosta Ewa Kocemba oraz prezes PCZ Wiktor Król

Dzięki RPO Dolny Śląsk otrzymał od 2007 roku prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. Do tej pory w ramach tego programu na Dolnym Śląsku podpisano ponad 1,5 tys. umów z samorządami, instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami.

Konferencja miała na celu przekazać jak najwięcej informacji o stanie realizacji RPO. Przedstawiono również najciekawsze projekty zrealizowane w naszym województwie przy wsparciu unijnych funduszy. Wiele uwagi poświęcono również planowanym zmianom w ich rozdziale środków unijnych, które mają nastąpić wraz z przyjęciem nowego planu budżetowego UE na lata 2013-2020.

Pliki do pobrania: