aktualność

Konwent w Głogowie

Opublikowano: 07/11/2012

Konwent Starostów Dolnego Śląska połączony z naradą szkoleniową służby geodezyjnej odbył się w głogowskim Ośrodku Cichych Pracowników Krzyża przy Kolegiacie 5 i 6 listopada.

Na zaproszenie przewodniczącego konwentu powiatów województwa dolnośląskiego i starosty głogowskiego w spotkaniu wzięła udział starosta Ewa Kocemba, geodeta powiatowy  Ewa Maj oraz kierownik Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Tomasz Mika.

Gospodarzem spotkania był starosta Rafael Rokaszewicz, a gościem specjalnym Kazimierz Bujakowski, Główny Geodeta Kraju.

Od lewej: Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego Alicja Meusz, Starosta Kamiennogórski Ewa Kocemba, Główny Geodeta Kraju Kazimierz Bujakowski oraz Geodeta Powiatowy Ewa Maj

Program narady szkoleniowej służby geodezyjnej i konwentu starostów obejmował wystąpienia przedstawicieli Wojewody Dolnośląskiego i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Omawiano wykorzystanie najnowszych technologii pomiarowych w świetle obowiązującego prawa. Goście wysłuchali również prelekcji "Zarządzanie i udostępnianie przez internet państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego" oraz poznali kierunki rozwoju systemów teleinformatycznych PZGiK, wynikających ze zmian prawnych. Panel zakończyła prezentacja Towarzystwa Ziemi Głogowskiej - "Głogów w mapach dawniej i dziś" oraz zwiedzanie odbudowywanej kolegiaty.

Drugiego dnia konwentu w bloku tematycznym znalazły się takie zagadnienia, jak nadzór nad lasami i drogi leśne, kontraktowanie usług zdrowotnych na 2013 i nadwykonania w 2012 roku, a także rozporządzenie ministra w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych oraz sprawy opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielania informacji, a także wykonywanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego.