aktualność

Głosuj na Dąb Józef - reprezentanta Polski w Konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2017

Opublikowano: 22/02/2017

1 lutego rozpoczęło się głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2017. Spośród drzew z 16 europejskich krajów plebiscyt wygra to, które otrzyma największą liczbę głosów internautów. Polskim kandydatem jest zwycięzca krajowej edycji konkursu Drzewo Roku, organizowanego przez Klubu Gaja, dąb Józef z Wiśniowej w powiecie strzyżowskim (woj. podkarpackie).

Dąb Józef posiada niezwykłą historię, która jest ściśle związana z miejscem w którym rośnie. To właśnie urok okolicy skłonił rodzinę Mycielskich do kupna dworu, który stał się ośrodkiem życia intelektualnego i kulturalnego regionu. W czasie II wojny światowej dąb był schronieniem dla rodziny żydowskiej. Wizerunek drzewa widniał również na przedwojennym banknocie stuzłotowym. Obecnie dąb Józef podziwiany jest przez uczestników licznych wycieczek, a także jest obiektem fotograficznym i malarskim.

Konkurs Europejskie Drzewo Roku zwraca uwagę na ciekawe drzewa w Europie, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. Głosowanie trwa od 1 do 28 lutego 2017 r. W ostatnim tygodniu (od 22 do 28 lutego ) głosowanie jest tajne, co oznacza, że na stronie internetowej nie można znaleźć aktualnej liczby głosów. 

Jak zagłosować?

Krok 1: Wejdź na stronę internetową: www.treeoftheyear.org

Krok 2: Kliknij na ikonkę "wybierz" znajdującą się pod zdjęciami dwóch wybranych drzew, a następnie kliknij "zagłosuj" na dole strony.

Krok 3: Podaj swój adres e-mail, potwierdź, że nie jesteś robotem i zagłosuj!

Krok 4: Zatwierdź wybór klikając na link w wiadomości, którą dostaniesz na swoją skrzynkę e-mail!

Zachęcamy do głosowania!