aktualność

Konkurs Bezpieczny eSklep 2013

Opublikowano: 18/02/2013

Zakupy robione przez Internet są wygodne i niejednokrotnie tańsze, a mimo to, jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie PayU przez TNS Polska w listopadzie 2012 roku, wciąż decyduje się na nie mniej niż połowa Polaków po 15 roku życia. Aby ośmiellić zarówno konsumentów jak i sprzedawców do korzystania z Internetu rozpoczyna się III edycja KONKURSU BEZPIECZNY E-SKLEP. Europejskie Centrum Konsumenckie zostało partnerem merytorycznym tego przedsięwzięcia.

W Konkursie Bezpieczny eSklep 2013 mogą wziąć udział sklepy, które działają od minimum pół roku. Uczestnictwo jest bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona dlatego o przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Rejestracja możliwa będzie do 17 lutego 2013 r. wystarczy wypełnić formularz rejestracji dostępny na stronie www.bezpiecznyesklep.pl. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 25 kwietnia podczas Targów eHandlu, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

?Internet jest strefą, w której trzeba umieć się poruszać ? mówi Piotr Stańczak - Dyrektor ECK Polska. - Można odnosić ogromne korzyści z serfowania po wirtualnych półkach sklepowych, jednak nieznajomość uwarunkowań e-handlu, praw a także pułapek i zabezpieczeń, jest ryzykowna. Dlatego warto korzystać z tych obszarów cyberprzestrzeni, które są oznakowane, ?podświetlone? i ?nie wyglądają nazbyt dobrze by były prawdziwe. Nasze centrum popiera konkurs, który służy uczciwemu obrotowi w Internecie i przyczynia się do promocji dobrych praktyk i systemów zaufania.?

ECK zamierza w ramach konkursu przyznać swoje wyróżnienie dla sklepu najbardziej otwartego na Jednolity Rynek i transakcje trans-graniczne: ?SKLEP PRZYJAZNY DLA E-OBYWATELA UE?. Ocenie ECK podlegać będzie ekspansywność sklepów zgłoszonych do konkursu, i ich przygotowanie do sprzedaży on-line dla konsumentów z innych krajów UE.

Patronaty honorowe w tegorocznej edycji przyznali Ministrowie Gospodarki, Sprawiedliwości oraz Administracji i Cyfryzacji, a także Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Więcej informacji: www.bezpiecznyesklep.pl