aktualność

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Opublikowano: 03/02/2017

      Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przy współpracy Wydziałów Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich oraz Starostw Powiatowych organizuje XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży na temat prawidłowego zachowania w przypadku wystąpienia wszelkiego typu zagrożeń oraz przedstawienie działalności służb ratowniczych. Konkurs tej edycji będzie przebiegać pod hasłem: "25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni".

 Wzorem lat ubiegłych zapraszam do udziału i rozpropagowania konkursu w szkołach podstawowych oraz gimnazjach na administrowanym przez Państwa terenie.

Szkoły w terminie do 31 marca 2017 r. przesyłają do Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze wybrane prace plastyczne zgodnie z regulaminem konkursu  (poniżej link do strony internetowej)

Po przeprowadzeniu eliminacji powiatowych - najlepsze 5 prace z każdej grupy zostaną przesłane do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego do etapu wojewódzkiego, a następnie 20 prac finałowych wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich weźmie udział w eliminacjach centralnych
w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Link do strony:

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/XIX-edycja-Ogolnopolskiego-Konkursu-Plastycznego-dla-Dzieci-i-Mlodziezy-2017/idn:36162