aktualność

XVI Przegląd Teatrów Amatorskich

Opublikowano: 07/10/2013

W Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbył się XVI Przegląd Teatrów Amatorskich Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Na scenie 4 i 5 października zaprezentowały się grupy z Polski i Niemiec.

Organizatorem imprezy jest Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie. Tradycyjnie wzięli w niej udział podopieczni tej placówki, aktorzy z Zespołu Szkół Specjalnych i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamiennej Górze, goście z domów społecznych i innych instytucji dedykowanych osobom niepełnosprawnym z całego kraju oraz przyjaciele DPS z niemieckich miast Weimar i Korbach.

XVI Przegląd Teatrów Amatorskich rozpoczął się w piątek. Licznie zgromadzonych gości powitali starosta Ewa Kocemba oraz dyrektor DPS w Szarocinie, Stanisław Dłużak. Wicestarosta Tadeusz Rycharski przywitał aktorów i publiczność drugiego dnia.

Na scenie Centrum Kultury zaprezentowały się grupy z Długopola Zdroju, Jaskulina, Kamiennej Góry, Legnickiego Pola, Legnicy, Międzyrzecza, Miłkowa, Opolna Zdroju, Podzamka, Szarocina, Szczecina, Zgorzelca oraz niemieckich Korbach i Weimaru.

Tradycją przeglądu stały się polsko-niemieckie przedstawienia. Przygotowują je podopieczni placówki w Szarocinie i domów w Korbach i Weimarze. Tegoroczne przedstawienie powstało podczas wrześniowych warsztatów w Niemczech.

Fot.: Klaudia Hadrowicz, wolontariusz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze