aktualność

"Jesienne wędrowanie"

Opublikowano: 24/09/2019

W dniu 21 września br. osoby z niepełnosprawnością intelektualną z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzinami, opiekunami i wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze wzięły udział w pieszym Rajdzie Integracyjnym "Jesienne wędrowanie".

Organizatorem tej cyklicznej imprezy było Stowarzyszenie "Podaj Rękę Kamienna Góra", działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

Piechurzy w towarzystwie Doroty Stodolak i Mariusza Sopaty - leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali szlaki turystyczne i uroki przyrodnicze góry Dzikowiec. Wyprawa połączona była z zabawą terenową oraz z akcją sprzątania lasu.
Po powrocie na polanę na Ośrodku Sportowo - Rekreacyjnym "Dzikowiec" na wszystkich czekała gorąca grochówka, chleb ze smalcem i kiełbaska z ogniska. Po sytym posiłku najmłodsi uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawach ruchowych oraz w konkursie plastycznym  "Przyroda wokół nas". Dla najstarszych uczestników organizator przygotował zespołowe gry i zabawy sportowe.

Rajd przeprowadzony został w ramach realizacji zadania publicznego i był współfinansowany m.in. ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Kamienna Góra i Gminy Miejskiej Kamienna Góra.