aktualność

Sprawni Niepełnosprawni Żegalarze

Opublikowano: 12/06/2019

W dniach 3-7 czerwca 2019 roku odbył się rejs integracyjny "Sprawni Niepełnosprawni Żeglarze", w którym udział wzięło 49 osób (w tym 30 osób z niepełnosprawnością).

Powiat Kamiennogórski reprezentowały trzy jednostki na co dzień pracujące z osobami z niepełnosprawnością - Powiatowy Ośrodek Wsparcia - Środowiskowy Dom Samopomocy, Zespół Szkół Specjalnych oraz Dom Pomocy Społecznej z Szarocina. Ponadto w rejsie udział wzięły: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Katarzyny Rogowiec z Wojcieszowa, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy, Środowiskowy Dom Samopomocy z Wałbrzycha oraz Środowiskowy Dom Samopomocy ze Świebodzic.

Trasa rejsu: Międzyzdroje - Świnoujście - Wapnica - Nowe Warpno - Trzebież - Lubczyna.

W trakcie rejsu uczestnicy skorzystali  z gościnności PSONI, gdzie podczas dyskoteki nawiązano nowe znajomości, wymieniono się doświadczeniami oraz przekazano upominkami. Dzięki uprzejmości lokalnych władz podopieczni zwiedzili Międzyzdroje z przewodnikiem, Świnoujście, oraz Turkusowe Jeziorko w Wapnicy.

Rejs integracyjny zorganizowała Fundacja im. Dwighta Eisenhowera. Całość imprezy nie odbyłaby się gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób.

Składamy serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze za wsparcie idei żeglarstwa wśród osób z niepełnosprawnością oraz sfinansowanie kosztów transportu. Z całego serca dziękujemy sternikom, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem wprowadzali uczestników w tajemniczy świat żeglarstwa.

Rejs był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze oraz PFRON w ramach projektu "Odkrywamy Świat" realizowanego przez Stowarzyszenie "Podaj Rękę Kamienna Góra" oraz Fundację J-EN-KI.Wyrazy uznania dla sterników, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem wprowadzali uczestników w tajemniczy świat żeglarstwa.

Rejs był dla osób z niepełnosprawnością wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości fizycznych, umiejętności dostosowania się do niestandardowych warunków, integracji z innymi osobami, poznania tajników żaglowania, przeżycia prawdziwej radości oraz stworzenia wyjątkowych wspomnień.