aktualność

Rajd Integracyjny "Jesienne wędrowanie"

Opublikowano: 26/09/2018

Dnia 21.09.2018r. osoby z niepełnosprawnością intelektualną z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzinami, opiekunami i wolontariuszami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, wzięły udział w pieszym Rajdzie Integracyjnym "Jesienne wędrowanie".

Organizatorem cyklicznej imprezy było Stowarzyszenie "Podaj Rękę Kamienna Góra" działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

Piechurzy, przy współudziale leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali atrakcje turystyczne gminy Lubawka. Miejscem docelowym wyprawy była Góra Świętej Anny. U stóp góry na polanie przy źródle Św. Floriana uczestnicy wyprawy obejrzeli scenkę teatralną pod hasłem "Jak rozweselić Ziemię", przygotowaną z okazji Dnia Sprzątania Świata. Następnie prowadzeni przez  Panią Dorotę - pracownika nadleśnictwa wyruszyli na szlak w celu zbierania śmieci. Po akcji sprzątania lasu na polanie organizator zapewnił niespodzianki w postaci: zabaw rekreacyjno-sportowych, pieczenia kiełbasek przy ognisku, pysznego bigosu i pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem.

W "kąciku przyrodnika" zorganizowanym przez Panią Dorotę i Pana Mariusza można było wziąć udział w konkursach przyrodniczych oraz posłuchać różnych ciekawostek na tematy związane z "życiem lasu".

Rajd przeprowadzony został w ramach realizacji zadania publicznego i był współfinansowany m.in. ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Kamienna Góra i Gminy Miejskiej Kamienna Góra.