aktualność

W kręgu tańca

Opublikowano: 19/09/2018

W dniach od 10 do 14 września 2018 r uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych reprezentowali województwo dolnośląskie  w zgrupowaniu tanecznym organizowanym przez Stowarzyszenie ?Artbale? realizowanym dzięki dofinansowaniu przez PFRON oraz ARTBALE Stowarzyszenie. Zajęcia odbywały się  w Ośrodku Wypoczynkowym Popowo - Somianka.

Głównym celem projektu była pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie w pełniejszej integracji społecznej i ugruntowanie zmian w postawach wzbogacających ich osobiste możliwości osiągania sukcesów oraz wykorzystywanie możliwości rehabilitacyjnych tańca. Poprzez spotkania z artystami, tancerzami, specjalistami i praktycznym ćwiczeniem tanecznym uczniowie uzyskali możliwość zapoznania się z różnymi technikami tańca, ekspresją ruchu i emocji.

Przez pięć dni uczniowie, pod okiem profesjonalnych artystów ? tancerzy, poznawali kroki  i figury tańców polskich oraz tańców europejskich. Intensywne treningi odbywały się do południa i po południu, wieczorami zaś wszyscy uczestniczyliśmy we wspólnych spotkaniach tanecznych. Był wieczór polski, hiszpański oraz tańca współczesnego. Dodatkową atrakcja to pokaz tańca flamenco, egipskiego, barokowego, nowoczesnego  w wykonaniu pani Ani Mendak oraz pana Filipa Jedrucha.

Uwieńczeniem całego zgrupowania była prezentacja nabytych umiejętności przed publicznością Szkół Specjalnych: z Lubina, Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego. Nasza młodzież wykonała hiszpańską rumbę i krakowiaka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy projektu zatańczyli wspólnie Poloneza.