aktualność

"(Nie)pełnosprawni w świecie iluzji"

Opublikowano: 09/07/2018

Dnia 6 lipca Uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia - Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamiennej Górze wraz z opiekunami i wolontariuszami udali się do cyrkowego miasteczka - Cyrkland, które przeniosło ich w zupełnie inny świat.

Kolorowe miasteczko cyrkowe to parada niezliczonych atrakcji. Pod kopułą wielkiego cyrkowego namiotu uczestnicy mogli obserwować występy młodych artystów, którzy swoje umiejętności prezentowali na arenach całego świata. Celem wyjazdu była nauka poprzez zabawę. Wyjazd obejmował program artystyczny "Iluzja niesamowitego Matrixa", który składał się z dwóch części: tzw iluzji z bliska - na wyciągnięcie ręki widza oraz iluzji kontaktowej - czynny udział publiczności w zabawie z iluzjonistą.

Działanie to pokazało jak pedagogika cyrku pozytywnie wpływa na osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami psychicznymi. Radość i zaciekawienie towarzyszyło uczestnikom przez cały pobyt.

Wyjazd był możliwy dzięki Fundacji J-EN-KI, która realizowała projekt "(Nie)pełnosprawni w świecie iluzji". W/w działanie było współfinansowane ze środków Powiatu Kamiennogórskiego  w ramach realizacji zadania publicznego.