aktualność

II Mistrzostwa w grillowaniu

Opublikowano: 15/06/2018

15 czerwca odbyły się II Mistrzostwa w Grillowaniu Osób Niepełnosprawnych "UGRILLOWANI" zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia - Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamiennej Górze. W Mistrzostwach wzięło udział 8 placówek z czterech powiatów: Zespół Szkół Specjalnych (Kamienna Góra), Dom Pomocy Społecznej (Szarocin), Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy (Wałbrzych), Zakład Aktywności Zawodowej (Świerzawa), Środowiskowy Dom Samopomocy (Świebodzice), Środowiskowy Dom Samopomocy (Wałbrzych), Środowiskowy Dom Samopomocy (Złotoryja).

Impreza miała na celu pokazanie, że osoby z niepełnosprawnością poza tym, ze są świetnymi aktorami, sportowcami, muzykami, artystami, to również wybitni kucharze. Z produktów dostępnych w spiżarni przez 2 godziny stworzyli kulinarne cuda.  Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ smaki oraz dekoracje stołów przerosły oczekiwania wszystkich. Zwyciężył Środowiskowy Dom samopomocy ze Świebodzic, drugie miejsce zajął Dom Pomocy Społecznej z Szarocina, a trzeci miejsce przypadło dla Zakładu Aktywności Zawodowej ze Świerzawy.

Równolegle do grillowania zgromadzeni goście mogli skorzystać z warsztatów muzycznych - gry na balafonach prowadzonych przez Pracownie Karkonoskie, zaprzyjaźnić się z alpakami, pomalować twarze, wziąć udział w zabawach i konkursach zorganizowanych przez wolontariuszy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kamiennej Góry, spróbować jak to jest być strażakiem oraz posmakować przysmaków przygotowanych przez organizatorów.

Zawodnikom kibicowali wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska oraz czlonek zarządu powiatu Jan Orzechowski. Wydarzenie stało się również okazją do podziękowania za wspaniałe wyniki na Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, za które Małgorzata Krzyszkowska wręczyła uczestnikom wspaniałe podarunki.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Koła Łowieckiego "Przepiórka", dzięki któremu impreza mogła odbyć się w tak pięknym miejscu.