aktualność

Aktywizacja osób niepełnosprawnych za pomocą rowerów integracyjnych

Opublikowano: 13/11/2017

Dnia 10 listopada 2017 roku do Domu Pomocy Społecznej zawitali wspaniali ludzie, na czele z Panem Łukaszem Nowakiem, którzy przywieźli ze sobą rowery dla osób z niepełnosprawnością. Grupa młodych ludzi, która stworzyła Wypożyczalnię Rowerów Integracyjnych we Wrocławiu przy ulicy Fabrycznej przemierza Dolny Śląsk, aby pokazać osobom niepełnosprawnym nowe formy spędzania czasu wolnego.

W ramach projektu "Aktywizacja osób niepełnosprawnych za pomocą rowerów integracyjnych" mieszkańcy DPS Szarocin mogli pojeździć na rowerach typu Handbike.

Taki rower napędzany jest siłą mięśni rąk i najczęściej jest trójkołowy. Został zaprojektowany z myślą o osobach z niepełnosprawnością ruchową oraz o wszystkich tych, którzy lubią niekonwencjonalność, bądź traktują tego typu ruch, jako wsparcie w codziennych treningach górnych partii ciała (np. wioślarze) lub np., jako formę rehabilitacji po urazach kończyn górnych.

Mieszkańcy DPS Szarocin byli zachwyceni taką możliwością, wielu z nich miało okazję jeździć na rowerze po raz pierwszy w życiu.