aktualność

XII Dolnośląski Dzień Treningowy

Opublikowano: 30/10/2017

Zawodnicy Klubu Atlas Szarocin dnia 26 X 2017 roku uczestniczyli w XII Dolnośląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Dobroszycach.

Organizatorem olimpiady od wielu lat jest Klub Olimpiad Specjalnych ,,Radośni" Dobroszyce, działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i Dolnośląski Oddział Regionalny "Olimpiady Specjalne Polska".

XII MATP odbył się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego.

W Hali Sportowej w Dobroszycach, przy ulicy Parkowej zgromadzili się zawodnicy z opiekunami z całego Dolnego Śląska. Towarzyszyli im włodarze regionu Dobroszyce, wśrśród nich - Starosta Powiatu Oleśnickiego - Wojciech Kociński, Wójt Gminy Dobroszyce - Artur Ciosek, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej - Małgorzata Jesionek, Kierownik WTZ Dobroszyce -  Krzysztof Gawroński, wiceprezes ds. finansów Olimpiad Specjalnych - Katarzyna Matys oraz Patron Olimpiady - Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski. 

Dla wszystkich zgromadzonych wystąpiły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobroszycach i przedstawiły taneczny spektakl

Program Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych stworzony został z myślą o osobach z niepełnosprawnością intelektualną, którzy nie mają możliwości zrozumienia oraz przestrzegania zasad współzawodnictwa i przepisów sportowych. Program ten jest sprawdzeniem umiejętności zawodnika, który korzysta z niezbędnego sprzętu i pomocy opiekuna. Ta rywalizacja sportowa jest wyjątkowa, ponieważ nie ma tutaj walki o miejsca między zawodnikami. W przypadku Programu Treningu Aktywności Motorycznej chodzi o jak najlepsze zaprezentowanie umiejętności zawodnika, który ograniczony jest wieloma niepełnosprawnościami.

Konkurencje - czynności ruchowe programu odbywają się na trzech poziomach trudności.

Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie reprezentowali:C

1. Cała Witold

2. Durbajło Juliusz

3. Rusnak Rafał