aktualność

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie w Zespole Szkół Specjalnych

Opublikowano: 05/04/2017

Dnia 03 kwietnia 2017 w Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

Dzień ten rozpoczął się montażem słowno -  muzycznym, w którym uczniowie zaprezentowali układ taneczny do utworu Piotra Czajkowskiego "Walc kwiatów". Przedstawiony został świat widziany oczami dziecka z autyzmem. Występ zakończył Damian Kuklis, który do akompaniamentu gitarowego Piotra Soboty odśpiewał piosenkę pt.: "Autystyczny".

W dalszej części rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu, natomiast wszystkie dzieci  wraz z opiekunami oraz wolontariuszami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze brały udział w różnorodnych zabawach tanecznych, pokazie magii, miały możliwość wejść na ściankę wspinaczką czy zmierzyć prędkość swojego strzału do bramki.

Spotkanie to miało na celu podniesienie świadomości na temat zaburzenia jakim jest autyzm oraz ukazanie wszystkim, że osoby z autyzmem są w śród nas, że potrafią się bawić, śmiać, prezentować swoje umiejętności.