aktualność

"Świat na Widelcu"

Opublikowano: 23/06/2016

W miesiącu czerwcu zainaugurowane zostało otwarcie projektu "Świat na widelcu". Podczas jego trwania Uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia - Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamiennej Górze wraz z terapeutami będą się skupiać wokół idei poznania różnych krajów świata - ich historii, tradycji, regionalnych strojów, a przede wszystkim smaków. Przed nami m.in. tydzień czeski, włoski, indyjski czy francuski.

Obecny tydzień to tydzień MEKSYKAŃSKI. Ośródek został udekorowany w zielono-biało-czerwone elementy symbolizujące kolory flagi Meksyku. Każdy uczestnik "zapuścił wąsy". Z głośników płynęła meksykańska muzyka, stoły zostały zastawione przez przepyszne, pikantne i bardzo kolorowe potrawy przygotowane przez naszych Uczestników wraz z terapeutami. Smakowaliśmy tradycyjnych potraw: nachos z salsą, quesadillas z pieczarkami i serem oraz ze szpinakiem i serem feta czy  chili con carne.

Powyższy projekt jest realizowany dzięki współpracy ośrodka z Fundacją J-EN-KI  oraz  wsparciu realizacji zadania publicznego przez Powiat Kamiennogórski, za co serdecznie dziękujemy!