aktualność

XV Festyn Rodzin i Przyjaciół DPS

Opublikowano: 13/06/2016

10 czerwca o godzinie 15.00 rozpoczął się XV Festyn Rodzin i Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie. Do mieszkańców przybyli zaproszeni przez nich goście. Jest to dzień najbardziej oczekiwany w ciągu całego roku. Imprezę organizował DPS Szarocin. Uroczystego otwarcia dokonał Radny Powiatu Kamiennogórskiego Dariusz Kurowski. Na spotkanie z mieszkańcami przybyli również: Ksiądz Czesław Barczewski, Ksiądz Aleksander Siemiński i Sołtys Szarocina Danuta Kic.  
Boisko placówki przekształciło się tego dnia w wielki festyn. Na scenie zaprezentowali się mieszkańcy DPS oraz prawdziwi artyści, którzy przybyli na ich zaproszenie.
Artyści opowiedzieli wszystkim "Bajkę o miłości i szaleństwie", która powstała specjalnie na tę uroczystość.  Aktorzy spotykali się na próbach każdego dnia. Najpierw dobierali muzykę do spektaklu, później zostały rozdane role i wszyscy uczyli się tekstu piosenki finałowej.
Zespół Siła Marzeń z Domu Pomocy Społecznej z Szarocina wystąpił na scenie
z szantami i wprowadził wszystkich przybyłych w wakacyjny nastrój.
Zaproszeni goście, to Folklorystyczny Zespół Instrumentalno - Wokalny OLGA, który zaprosił wszystkich uczestników do wspólnego śpiewu pieśni ludowych. Wspaniałe stroje wykonawców i ich rozśpiewane i uśmiechnięte twarze zachęcały do wspólnej zabawy.
Po raz pierwszy wszyscy mogli zobaczyć zajęcia z dogoterapii, które poprowadziła Agata Szwed z jej psem Emi.
Natomiast w sportowy nastrój uczestników festynu wprowadziła Akademia Piłkarska z Kamiennej Góry. Dzieci w wieku 5 - 10 lat wspólnie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej zaprezentowali rozgrzewkę i mecz piłkarski.
Dla wszystkich gości na boisku zostały przygotowane dodatkowe atrakcje w postaci kiermaszu prac wykonanych przez mieszkańców i pracowników DPS Szarocin, loterii fantowej, układania  fryzur, malowania twarzy. Serwowana była wata cukrowa, popcorn i gofry.
Nie zabrakło konkursów, zabaw i tańców.
W czasie Festynu Rodzin i Przyjaciół Domu organizatorom pomagali wolontariusze
z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze: Agata Kiełbasa, Natalia Kiełbasa, Justyna Firszt, Izabela Jażdżewska, Wojciech Bomba, Kinga Eibin, Arkadiusz Rybiński, Piotr Policht, Larysa Drewnowska. Pomagali we wszystkim od rana do wieczora i byli wspaniali!
Zabawa była naprawdę udana. Pogoda wspaniała! Mieszkańcy DPS Szarocin już czekają na następny rok.