aktualność

Warsztaty aktywizacyjne

Opublikowano: 17/10/2012

Wrocławskie Centrum Wolontariatu informuje, iż przeprowadza warsztaty aktywizacyjne dla Terenowych Animatorów Wolontariatu, które odbędą się w dniach 19-21 października i 9-11 listopada 2012r. we wrocławskim Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa.

W zeszłym roku obwołanym przez Radę Unii Europejskiej Europejskim Rokiem Wolontariatu, Wrocławskie Centrum Wolontariatu opracowało szereg materiałów, programów i narzędzi w tym obszarze. Obecnie zasoby te wraz z naszymi doświadczeniami chcemy rozpowszechnić na terenie całego Dolnego Śląska.

Bardzo zależy nam na pozyskaniu z Państwa rejonu osób zaangażowanych społecznie, które będą miały czas, energię i ochotę do podjęcia aktywności w tym obszarze. W terenie działania najbardziej aktywnych uczestników przewidujemy również zorganizowanie lokalnych targów wolontariatu oraz szkoleń dla organizacji pozarządowych i wolontariuszy. Nasza współpraca z animatorami wolontariatu zmierzać będzie również do utworzenia dla nich miejsc pracy.

W związku z powyższym - w miarę Państwa możliwości - proszę również o wskazanie osób z Państwa rejonu, które najbardziej nadają się do takich zadań. W razie potrzeby proszę o kontakt pod nr 695 599 468.

Pliki do pobrania: