aktualność

Udana olimpiada

Opublikowano: 16/05/2012

XII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny olimpiad specjalnych odbył się na stadionie miejskim w Kamiennej Górze we wtorek 15 maja. 

Do współrywalizacji przystąpiło 333 zawodników z całego województwa dolnośląskiego reprezentujących takie sekcje sportowe jak: ANNA Legnickie Pole, ATLAS Szarocin, DO PRZODU Legnica, HANDICAP Wrocław, JEŻYK Lwówek Śląski, JEŻYKI Wałbrzych, JUNIOR Milicz, CHEŁMIEC Wałbrzych, LIDER Głogów, LICZYRZEPA Miłków, META Wrocław, MOTYLE Bolesławiec, ORZEŁ Nielestno, OLIMP Legnica, PRAGNĘ ZWYCIĘŻYĆ Jelenia Góra, POLKOWICKI OLIMPIJCZYK Polkowice, REJNMEN Wrocław, START Jelenia Góra, PROMYK Wojcieszów, OSY Wrocław, SPORTOWIEC Ostrowian, RADOŚNI Dobroszyce, SZANSA Wrocław, TĘCZA Wrocław i gospodarz  imprezy PODAJ RĘKĘ Kamienna Góra. Towarzyszyło im ponad 90 trenerów i opiekunów. Pomagało w organizacji ponad 80 wolontariuszy. Z  wrocławskiego AWF-u przyjechało 26 sędziów, aby zapewnić sprawną organizację.

Mityng rozpoczął się uroczystą defiladą przybyłych ekip i wciągnięciem flagi na maszt. Po krótkich słowach zagrzewających do boju wypowiedzianych przez przybyłych gości i złożeniu przysięgi rozpoczęła się część sportowa. Rywalizowano w konkurencjach biegowych na dystansach 25, 50, 100, 200, 400 i 800 m. Zawodnicy skakali w dal z miejsca i rozbiegu, rzucalipiłeczką palantową i pchali kulą. Na koniec wystartowały sztafety 4x100 m. Miło było oglądać jak każdy ze startujących walczy nie tylko z  kolegą, ale i własnym zmęczeniem.  

Organizatorem olimpiady są Olimpiady Specjalne Polska - Dolnośląskie, Sekcja OS "Podaj rękę" w Kamiennej Górze. Współorganizatorami imprezy są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze, Urząd Gminy Kamienna Góra, Międzyszkolny Ośrodek Sprtowy, Miejskie Centrum Kultury Fizycznej oraz Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

Wyniki:

SEKCJA OS "PODAJ RĘKĘ" KAMIENNA GÓRA - 20 złotych medali, 13 srebnych, 17 brązowych

SEKCJA OS "ATLAS" SZAROCIN - 4 złote medale, 2 srebrne, 2 brązowe