aktualność

Policzmy się z rakiem

Opublikowano: 16/05/2012

Wystartowała III edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej "Policzmy się". Akcja ma na celu zbudowanie społeczności wspierającej osoby chorujące na raka, a także ich rodziny i bliskich. Poprzez silną, solidaryzującą się ze sobą wspólnotę pozytywnie zagrzewa do walki z nowotworem i dodaje odwagi. Grupa Allegro od samego początku wspiera kampanię, zachęcając do wejścia na stronę http://policzmysie.pl/  i policzenia się z chorobą. Akcja potrwa od 14 do 21 maja. 

Mijają trzy lata odkąd wraz z Fundacją "Ludzie dla ludzi" Grupa Allegro zaczęła zachęcać społeczeństwo do stworzenia grupy wspierającej wolę walki z nowotworem. "Policzmy się" to akcja zwykłych ludzi, którzy chcą przekazać pozytywne przesłanie. Kampania nie posiada sponsorów ani marketingowych celów. Za akcją stoją ludzie, którzy mają tylko jeden cel: podjąć wyzwanie policzenia się z rakiem i zachęcanie do tego jak największego grona ludzi. Właśnie na tym polega siła liczenia się. W I edycji "Policzmy się" w roku 2010 policzyło się ponad 10 000 osób, w II było to 20 tysięcy ludzi, którzy stworzyli prawdziwą i silną społeczność.

Każdy może pomóc

Na stronie serwisu http://policzmysie.pl/ działa wirtualny licznik. Do 21 maja w licznik może kliknąć każdy, kto w swoim życiu zetknął się z nowotworem ? osobiście, w rodzinie, wśród znajomych, przyjaciół lub po prostu zgadza się z przesłaniem kampanii, że rak to choroba, z którą należy walczyć i można wygrać. Każdy głos się liczy. Siła akcji to liczebność, dlatego do udziału w niej zachęcać będą także spoty reklamowe, które będzie można zobaczyć w telewizji TVN.

Dodatkowo można policzyć się poprzez profil akcji na Facebooku. Użytkownicy, którzy skorzystają z tej opcji będą mogli zostać Ambasadorami akcji i zdobyć srebrne bransoletki z limitowanej edycji, stworzone specjalnie na tą okazję przez firmę Apart.

Grupa Allegro już po raz trzeci będzie wspierać akcję nie tylko swoimi głosami, ale także od strony organizacyjnej. Na specjalnie stworzonej stronie http://policzmysie.allegro.pl można licytować wspomniane bransoletki. Uzyskany w ten sposób dochód zostanie w całości przekazany Fundacji "Ludzie dla ludzi".

Policz się i Ty!

Dlaczego warto policzyć się z rakiem? Aby dodać wiary w zwycięstwo, odczarować raka, pokonać samotność i strach. Jedno kliknięcie to wsparcie i siła do walki z chorobą. Już od dziś można klikać i zostawiać swoje wpisy na stronie inicjatywy i na profilu akcji w serwisie Facebook. Strona http://policzmysie.pl/ nie zniknie po zakończeniu liczenia. Będzie pełniła rolę kompendium wiedzy związanej z onkologią i portalu skupiającego społeczność wspierającą się w walce z chorobą.