aktualność

Podsumowanie projektu "Poznajmy się"

Opublikowano: 20/06/2013

Podsumowanie projektu pt. "Poznajmy się. Zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół specjalnych polsko-czeskiego pogranicza" odbyło się w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze 20 czerwca.

W projekcie wzięły udział szkoły z Kamiennej Góry i czeskiego Trutnowa. W ramach projektu odbył się cykl spotkań organizowanych po obu stronach granicy. Dzieci z obu placówek uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, artystycznych, turystycznych i teatralnych.

Podczas imprezy podsumowującej projekt można było obejrzeć fotografie z wycieczek uczestników projektu, a także kolorowe prace plastyczne powstałe jako inspiracje po podróżach. Dzieci przygotowały spektakl teatralny na temat powstania Kamiennej Góry. Uczestnicy wspólnie odśpiewali róweniż czeską piosenkę.

W uroczystości uczestniczyli przewodnicząca rady powiatu Bożena Ziemiańska, starosta Ewa Kocemba, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze Wioletta Gogolewska, dyrektor szkoły specjalnej w Trutnowie, naczelnik wydziału edukacji w starostwie Cecylia Skulska, a także pedagodzy i inne osoby zaangażowane w projekt.

Projekt współfinansowany był ze środków unijnych, budżetu państwa oraz z budżetu powiatu kamiennogórskiego.