aktualność

Festyn w DPS

Opublikowano: 14/06/2013

XII Festyn Rodzin i Przyjaciół Domu odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie 14 czerwca. Gości uroczyście powitali starosta Ewa Kocemba oraz dyrektor DPS Stanisław Dłużak.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. wicestarosta Tadeusz Rycharski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Celina Róg i kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia - Środowiskowy Dom Samopomocy Izabela Zajączkowska.

Program festynu był bardzo bogaty. Przed publicznością zaprezentowała się grupa akrobatyczna z Gimnazjum nr 2 w Kamiennej Górze pod kierownictwem Haliny Jacyno. Wystąpiła również grupa teatralna "Nasz Teatr" z DPS Szarocin, którą opiekują się Dorota Waśko i Magdalena Chochorowska. Mieszkańcy DPS zaprezentowali w pokazie mody letniej stroje przygotowane przez pracowników placówki. Pokaz odbywał się do muzyki skrzypcowej wykonanej przez Natalię Prokopowicz z Gimnazjum nr 2. Na boisku zaprezentowały się również mieszkanki w pokazie aerobicu. Impreza zakończyła się wspólną zabawą w takt muzyki granej przez zespół "Siła Marzeń" z DPS Szarocin pod opieką Mariana Nowaka.

Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w konkursach, loterii, kiermaszu prac, obejrzeć wystawę prac plastycznych, pomalować twarz i zrobić sobie oryginalną fryzurę.

W organizacji imprezy pomagali wolontariusze z Gimnazjum nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze.