aktualność

Finał wojewódzki Piłki Halowej chłopców do lat 13

Opublikowano: 14/03/2023

W sobotę 11 marca br. na hali Sportowej Olimpia w Górze odbył się finał wojewódzki Piłki Halowej chłopców do lat 13. Zagrało osiem najlepszych drużyn eliminacji strefowych. W turnieju zagrała jako mistrz strefy drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Krzeszowie.

Młodzi piłkarze Krzeszowa w meczach grupowych wygrali 3:1 z LZS Korona Czernina, następnie 3:0 z UKS Pieńsk, a w trzecim meczu grupowym zremisowali 2:2 z SP Marcinkowice.

Zajęli tym samym pierwsze miejsce w grupie i awansowali do finału turnieju. W meczu o pierwsze miejsce piłkarze SP Krzeszów wygrali 2:0 z MKS Piast Żmigród, zdobywając złote medale i  tytuły mistrzów LZS województwa dolnośląskiego. 

Jest to największe osiągnięcie kamiennogórskiej piłki halowej w dwudziestu czterech edycjach Dolnośląskich Igrzysk LZS. Trzecie miejsce zajęła drużyna  SP Marcinkowice wygrywając 4:1 z Iskrą Kochlice.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybranym przez sędziów i organizatorów Bartosz Łojko z Krzeszowa. Drużyna SP Krzeszów zagrała w składzie Grzegorz Baran, Damian Jańczyk, Bartosz  Łojko, Eryk Łojko, Tobiasz Majewski, Miłosz Piechota i Franciszek Zając.