aktualność

Realizacja zadania publicznego "Ciekawi świata"

Opublikowano: 20/06/2022

Powiat Kamiennogórski wspiera finansowo realizację projektów Stowarzyszenia "Podaj Rękę Kamienna Góra" - "Ciekawi świata" i "Przygoda z wodą". Na ten cel przezano kwotę 10 000 zł.  Projekty są skierowane do osób z niepełnosprawnościami.

Dotychczas stowarzyszenie zorganizowało:

- w kwietniu 2022 roku - jednodniową wycieczkę do Miasta Przygód "Mandoria". Podczas wyprawy uczestnicy, zapominając o swoich barierach i ograniczeniach doświadczali emocji i ekscytujących przeżyć jeżdżąc familijnymi rollercoasterami, bawiąc się na kolejkach, karuzelach i innych  emocjonujących atrakcjach parku. Wszyscy wycieczkowicze wzięli udział w warsztatach związanych z historią pieniądza oraz zasmakowali pysznej mandoriańskiej kuchni.

- w maju 2022 roku  - czterodniowy pobyt na jachtach nad Zalewem Szczecińskim. Uczestnicy pod okiem sterników i opiekunów - nauczycieli wychowania fizycznego, spędzili 4 dni na jachtach zgłębiając tajniki  z zakresu nawigacji, meteorologii, tradycji żeglarskich, budowy jachtu i zasad bezpieczeństwa podczas żeglowania. Rejs był dla osób z niepełnosprawnością wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości fizycznych, umiejętności dostosowania się do niestandardowych warunków, integracji z innymi osobami, poznania tajników żeglowania, przeżycia prawdziwej przygody pełnej wyjątkowych wspomnień.

- w czerwcu 2022 - jednodniową imprezę - "Terapia przez sport". Impreza integracyjna odbyła się na łonie natury - na terenie kamiennogórskiego zalewu. Uczestnicy mieli okazję do spędzenia czasu korzystając z różnych ciekawych atrakcji takich jak: pływanie kajakami, zajęcia terapeutyczne z konikami, gra w bocce, możliwość podziwiania z bliska sprzętu, jakim dysponują strażacy. Impreza miała zarówno charakter edukacyjny jak i terapeutyczny. Organizacja imprezy ukazała uczestnikom różne, ciekawe i aktywne formy spędzania czasu wolnego oraz była okazją do integracji i wspólnej zabawy.

Projekty są współfinansowane ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Miejskiej Kamienna Góra, Gminy Kamienna Góra oraz PFRON.