aktualność

XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Opublikowano: 25/05/2022

W dniach 20-22.05.2022 w  Bydgoszczy  odbył  się  drugi etap XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: wrotkarstwo, tenis ziemny  i  gimnastyka.

Województwo dolnośląskie reprezentowało 13 zawodników (10 chłopców,3 dziewczynki), wśród których znaleźli się Oliwia, Piotr, Karol i Dominik z klubu Podaj Rękę Kamienna Góra. 

Dziewczęta wystartowały w ćwiczeniach na równoważni, poręczach asymetrycznych oraz skoku i  zaznaczeniem stania na ramionach. Chłopcy swoje umiejętności zaprezentowali na drążku, poręczach  równoległych, kółkach, koniu z łękami, skoku oraz ćwiczeniach wolnych. 

W sumie nasi zawodnicy zdobyli: 1 złoty, 7 srebrnych i 6 brązowych medali. Oliwia zdobyła złoto w skoku i srebro na równoważni. Piotr zdobył 4 srebra w ćwiczeniach  wolnych, na kółkach, skoku oraz  wieloboju, do tego 3 brązowe krążki na koniu z łękami, poręczach równoległych i drążku. Dominik wywalczył srebro w ćwiczeniach na  koniu z łękami i brąz w wieloboju. Karol z kolei przywiózł ze sobą srebro w wieloboju oraz 2 brązowe medale zdobyte w ćwiczeniach na koniu z łękami i drążku. 

Serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne!