aktualność

Operetka na wynos!

Opublikowano: 05/09/2020

Dnia 4 września br. (piątek) na rynku w Kamiennej Górze i Chełmsku Śląskim oraz w ogrodach Pałacu w Ciechanowicach można było wysłuchać przepięknych koncertów operetkowych. Wydarzenie "Operetka na WYNOS!" zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Operetka Wrocławska i Powiat Kamiennogórski.

Dla mieszkańców powiatu kamiennogórskiego była to niezwykła podróż w świat muzyki i sztuki. Fenomenalni polscy soliści zaprezentowali przed publicznością największe przeboje takich twórców jak Johann Strauss, Emmerich Kalman czy Franz Lehar.

Podczas występów można było usłyszeć utwory "Wielka sława to żart!", "Brunetki, blondynki", "Usta milczą, dusza śpiewa", "Pieśń o Wilji". Program operetkowy wzbogacony został o występy taneczne. Artyści zaprezentowali widzom tradycyjny taniec węgierski czardasz, a także wspaniałe walce i foxtroty.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Dzieciom wręczone zostały kolorowanki zawierające ciekawostki, rebusy, krzyżówki i wykreślanki z motywem operetkowym.

Zadanie publiczne "Operetka na WYNOS!" realizowane przez Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zostało sfinansowane przez Powiat Kamiennogórski.