aktualność

Zaproszenie na wybory prezydenckie

Opublikowano: 24/06/2020


Szanowni Państwo

Mieszkańcy Powiatu Kamiennogórskiego


Po raz kolejny w wolnej Polsce wybierzemy Prezydenta Rzeczypospolitej. To nasz przywilej jako obywateli suwerennego państwa. W ten sposób wspólnie zdecydujemy w jakim kierunku będzie się rozwijać nasza Ojczyzna przez kolejne lata.

Głosowanie 28 czerwca jest ważne dla Polski, więc również dla nas mieszkańców powiatu kamiennogórskiego.

Serdecznie zachęcam Wszystkich do udziału w wyborach prezydenckich. Nasz powiat, tak jak Polska potrzebuje warunków do dalszego rozwoju. Naszą wspólną pracą i determinacją budujemy każdego dnia przyszłość naszego kraju, regionu, naszą i naszych dzieci.

Prezydent jest w Polsce gwarantem suwerenności i strażnikiem wartości. Wybierając głowę państwa opowiadamy się za tym w co wierzymy i jakich wartości chcemy się trzymać. W momencie głosowania w szczególny sposób bierzemy odpowiedzialność za nasze rodziny i naszą Ojczyznę - jej ład społeczny i rozwój.

Brak udziału w wyborach to też decyzja - oddanie prawa innym do decydowania o naszym wspólnym domu. Brońmy tego, co jest dla nas ważne. Wybierzmy osobę, która będzie nas godnie, uczciwie reprezentować i służyć wspólnej sprawie jaką jest Polska.

Każdy z nas zagłosuje zgodnie z własnymi poglądami i własnym sumieniem. Nie pozwólmy jednak, by podziały, które towarzyszą wyborom podzieliły nas trwale. Szanujmy tych, którzy myślą inaczej. Nasza Ojczyzna potrzebuje zgody, zrozumienia i dobrej współpracy pomiędzy instytucjami państwa, samorządami i obywatelami.

Udział w wyborach to nasz wielki zbiorowy obowiązek, który kiedyś przekażemy kolejnym pokoleniom.

W dniu wyborów - 28 czerwca, zdecydujemy jaką Polskę chcemy im przekazać i w jakiej Polsce kolejne pokolenia będą żyły.


                                                                     Z wyrazami szacunku

                                                                       Jarosław Gęborys

                                                          Starosta Powiatu Kamiennogórskiego