aktualność

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV 22 - 29.11.2019 r.

Opublikowano: 25/11/2019

Od 22 listopada ruszył Europejski Tydzień Testowania na HIV, a wraz z nim kolejna odsłona kampanii edukacyjnej Krajowego Centrum ds. AIDS Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac), promująca dialog o tym dlaczego, kiedy i po co powinniśmy wykonać test.

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV, rozpoczynający się dzisiaj i Światowy Dzień AIDS - 1 grudnia, są doskonałą okazją, żeby wykonać test w kierunku HIV. Badanie można zrobić anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania w jednym z 30 punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD) w całej Polsce, które w tych dniach będą pracowały częściej oraz dłużej.

Test w kierunku HIV można wykonać bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania w 30 punktach w całej Polsce.

Warto pamiętać, że test w kierunku HIV można wykonać bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania w 30 punktach w całej Polsce przez cały rok, a nie tylko w czasie Tygodnia Testowania. Pracują w nich wysoko wykwalifikowani doradcy niosący profesjonalną pomoc. Każdy z odwiedzających Punkt ma możliwość poufnej rozmowy zarówno przed, jak i po wykonaniu testu. Adresy i godziny otwarcia punktów konsultacyjno-diagnostycznych są dostępne na stronie: aids.gov.pl/pkd

Kampania edukacyjna ?Mam czas rozmawiać? pokazuje, że rozmowa na temat HIV i testowania jest normalnym i naturalnym sposobem dbania o zdrowie swoje i swoich bliskich oraz elementem edukacji zdrowotnej w rodzinie. Spoty telewizyjne z Marią Seweryn, a przede wszystkim eksperci i blogerzy, którzy do takich rozmów oraz testowania zachęcają, instruują jak podjąć ten trudny dialog. Najważniejsze informacje o HIV oraz przykładowe "Minirozmówki rodzinne" są dostępne na stronie internetowej kampanii: https://mamczasrozmawiac.aids.gov.pl

Najbliższe punkty PKD znajdują się w Jeleniej Górze oraz w Wałbrzychu:

PKD przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej

ul. Ogińskiego 6, 58-506 Jelenia Góra

Godziny otwarcia:

środa 15.00 ? 18.00

piątek 15.00 ? 17.00

 

PKD przy Oddziale Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego

ul. Batorego 4, 58-300 Wałbrzych

www.podwale-siedem.pl

 

Godziny otwarcia: środa 14.30 - 18.30

 

UWAGA!!! W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni Klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.

 

Telefony zaufania HIV/AIDS:

22 692 82 26*, oraz 800 888 448**

 

* do 30 grudnia 2019 roku czynny całą dobę

**połączenie bezpłatne