aktualność

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Opublikowano: 21/11/2019

W dniu 21 listopada 2019 roku w sali Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

W tym uroczystym dniu podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia - Środowiskowego Domu Samopomocy oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze przygotowali montaż artystyczny, któremu towarzyszyła dobra zabawa, radość i przyjaźń. Został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny "Dbam o swoje zdrowie psychiczne, akceptuję, pomaga".

w którym wyróżnione zostały Nadia Korfanty i Kinga Sarnecka. Z kolei pierwsze miejsce zajęły: Beata Owcarz (ZSZiO), Wiktoria Kiełbasa (ZSZiO) oraz Marcelina Jurkowska (ZSS), drugie miejsce zajęły Patrycja Garnkowska (ZSZiO) i Wiktoria Celińska (ZSS), a trzecie miejsce Julia Pasierb (ZSZiO) i Marcelina Celińska (ZSS).

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych dają możliwość zwrócenia uwagi na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Jest to doskonała okazja, by rozejrzeć się wokół i zauważyć, że osoby niepełnosprawne są i żyją wśród nas. Uśmiechają się, czują, mają swoje marzenia i pragnienia.

W uroczystości wzięła udział m.in.: Wicestarosta Powiatu Kamiennogórskiego Małgorzata Krzyszkowska.

Sponsorem nagród był Powiat Kamiennogórski oraz Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości.