aktualność

Uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Opublikowano: 07/11/2019

W dniu 7 listopada br. na Cmentarzu Komunalnym w Kamiennej Górze, przy mogile kp. Józefa Sierocińskiego, odbyły się uroczystości związane z obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obecność przy mogile kpt. Józefa Sierocińskiego nie była przypadkowa. Ten wybitny i bohaterski żołnierz Błękitnej Armii został wymieniony przez gen. Józefa Hallera w specjalnym rozkazie, wśród siedemdziesięciu osób najbardziej zasłużonych dla odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po przywitaniu gości przez regionalistę Bogdana Adamusa, który był organizatorem uroczystości, odśpiewano hymn narodowy i przybliżono postać kapitana. Następnie odczytano patriotyczny wiersz autorstwa Ewy Elżbiety Deoniziak z Kanady, dzieci zaprezentowały wiersze i piosenkę, złożono kwiaty i zapalono znicze.

W uroczystości udział wzięli m.in. starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys, samorządowcy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1, 2, 3, Prywatnego Przedszkola "Stokrotka" oraz zaproszeni goście.