aktualność

Spotkanie z aktorem Jackiem Plutą w ZSZiO

Opublikowano: 30/09/2019

W dniu 27 września br. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie z aktorem Jackiem Plutą.

Jacek Pluta jest absolwentem Technikum Mechanicznego w Kamiennej Górze (1993) i wrocławskiej filii wydziału aktorskiego PWST w Krakowie (1998). Aktor teatralny, telewizyjny, głosowy i filmowy. Urodził się w 1973 roku w Kamiennej Górze. W teatrze zadebiutował w 1996 roku w spektaklu Romulus Wielki Friedricha Dürrenmatta w reżyserii Krzesisławy Dubielównej i Andrzeja Hrydziewicza, wcielając się w rolę Emiliana.

Duży talent dramatyczny aktora można było podziwiać w filmie fabularnym "Lincz", gdzie zagrał policjanta dochodzeniowego.

Współpracował z teatrami: Syrena w Warszawie, Nowym w Zabrzu, Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz z Wrocławskim Teatrem Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego.

W roku 2019 można było go zobaczyć w obsadzie aktorskiej seriali fabularnych: "Leśniczówka", "Ojciec Mateusz", "Ślad", "W rytmie Serca" czy "Korona królów".

W spotkaniu udział wzięli m.in. Wicestarosta Kamiennogórski Małgorzata Krzyszkowska, Dyrektor ZSZiO w Kamiennej Górze Mariola Jaciuk oraz licznie zgromadzona młodzież szkoły, która wysłuchała  wspomnień aktora i opowieści o kulisach pracy na planie.