aktualność

Dni Powiatu Kamiennogórskiego 2019

Opublikowano: 03/09/2019

Za nami Dni Powiatu Kamiennogórskiego. Ta corocznie organizowana przez Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze i Spółdzielnię Mleczarską KaMos impreza, zapewniła mieszkańcom powiatu kamiennogórskiego i regionu mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Oprócz występów scenicznych, odbywały się liczne zabawy i konkursy - można było spróbować swoich sił w ujeżdżaniu byka, dojeniu krowy czy piciu mleka na czas.

Tradycyjnie, spośród wielu wyśmienitych serników, którymi później częstowano uczestników zabawy, wybrano ten najlepszy. Najsmaczniejszy sernik upiekła Pani Dorota Potoniec, drugą nagrodę zdobyła Pani Katarzyna Kurkiewicz, a trzecią Pani Anna Matusik.

Odbył się także konkurs na najpiękniejsze stoisko, w którym zwyciężył Powiatowy Ośrodek Wsparcia - Środowiskowy Dom Samopomocy, druga nagroda trafiła do Pani Lucyny Kłosowskiej, a trzecia przypadła Szarociniankom - Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich.

Z kolei w konkursie na najlepsze pierogi pierwsze miejsce zajęło Stowarzyszenie "Wiejska Karuzela", drugie Koło Gospodyń z Ptaszkowa, a trzecie miejsce zajęły Optymistki z Krzeszowa i Grupa z Przedwojowa - Koła Gospodyń Wiejskich.

Odbył się również zlot aut Mercedes Benz z Wałbrzycha. Wśród prezentowanych samochodów były telewizyjne gwiazdy. Z kolei zabawy dla dzieci przygotowali strażacy. Najmłodsza grupa druhów wystąpiła na scenie z pokazem udzielania pierwszej pomocy.

Tradycyjnie już, jedną z największych atrakcji wydarzenia i ciesząca się największą popularnością była jajecznica z czterech tysięcy jaj, podarowanych przez firmę Aktiw z Gostkowa, która byla wysmażona przez szefa kuchni Mariusza Szweda finalistę Masterchef.

W ramach IV Święta Przedsiębiorczości, przeprowadzono plebiscyt na najlepszych pracodawców powiatu. Zwycięzców nagradzali Starosta Kamiennogórski Jarosław Gęborys, Wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska, dyrektor PUP Teresa Ceremuga, Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Zdzisław Ciećka, Prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości Tadeusz Rycharski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Kamiennogórskiego Edyta Wyrostek.

Do rywalizacji w konkursie stanęły 74 firmy z powiatu.

Prestiżowe tytuły "Pracodawca Roku 2019 Powiatu Kamiennogórskiego" przyznano:

- w kategorii "Mikroprzedsiębiorstwo"- "Wańczykówka" Lucyna Wańczyk w Krzeszowie,

- w kategorii "Małe przedsiębiorstwo" - Lidia Staszak Pierwsze Prywatne Przedszkole "Stokrotka" w Kamiennej Górze,

- w kategorii "Średnie i Duże Przedsiębiorstwo"- Joyson Safety Systems Poland Sp. z o.o. w 

  Krzeszowie,

- w kategorii "Młody Biznes"- Pracownia Projektów Kreatywnych Animato Krzysztof Wojtas w

  Kamiennej Górze.

Dodatkowo w każdej kategorii Kapituła konkursu przyznała Wyróżnienia następującym firmom:

- w kategorii "Mikroprzedsiębiorstwo":

1. Dawid Sondej Daw - Son w Bukówce,

2. Firma Handlowo - Usługowa Jeż-Pack Joanna Stołpiec w Jarkowicach,

- w kategorii "Małe Przedsiębiorstwo":

1. Dom Seniora Willmannowa Pokusa Ludomiła Kowalczyk w Krzeszowie,

2. Fizjoterapia Spółka Jawna Marzena Żmijan, Ryszard Kudryński w Kamiennej Górze,

- w kategorii "Średnie i Duże Przedsiębiorstwo":

1. Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji Sp. z o.o. w Kamiennej Górze,

2. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Kamiennej Górze,

- w kategorii "Młody Biznes":

1. Zakład Ogólnobudowlany Kubuś Arkadiusz Turski w Chełmsku Śląskim,

2. Mateusz Grucela Instal-Gru Instalacje Sanitarne w Kamiennej Górze.

Mnóstwo atrakcji przygotowały na swoich stanowiskach kamiennogórskie firmy, takie jak "Avangarda Elektroniki", gdzie można było wziąć udział w licznych konkursach sportowych, grach i zabawach. Każdy kto odwiedził stoisko Avangardy, brał także udział w losowaniu cennych nagród.

Moc wrażeń zapewnił również kamiennogórski PKS, który przygotował niesamowitą atrakcję w postaci lotu balonem. Uczestnicy imprezy mogli  także spróbować swoich sił w II Turnieju Street Ball'a o Puchar Starosty Kamiennogórskiego

Na scenie zaprezentowały się: Zespół ludowy "Olga" z Kamiennej GóryZespół ludowy "Złote Nutki" z Przedwojowa oraz Zespół rockowy, charyzmatyczny Rock Tube. Niewątpliwymi gwiazdami tegorocznego wydarzenia był Zespół Extazy oraz Wanda i Banda. Impreza zakończyła się dyskoteką.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tą wspaniałą imprezę. Dziękujemy bardzo serdecznie za tak liczne przybycie i zapraszamy już za rok. 

W imieniu Zarządu Powiatu

Jarosław Gęborys i Małgorzata Krzyszkowska.