aktualność

W krzeszowskiej bazylice wystąpił zespół TGD

Opublikowano: 01/08/2019

Dnia 26 lipca br. w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie odbył się koncert Zespołu Trzecia Godzina Dnia. 

TGD to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.
Zespół nagrał do tej pory 11 albumów, koncertował w telewizji i na wielu festiwalach muzycznych. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta - Piotra Nazaruka.
TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie.

W koncercie uczestniczyła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek, Starosta Kamiennogórski Jarosław Gęborys, Wicestarosta Kamiennogórski Małgorzata Krzyszkowska, wspólnie z samorządowcami z powiatu kamiennogórskiego.

Koncert w krzeszowskiej bazylice w pełni ukazał piękno muzyki sakralnej. Publiczność była zachwycona i nagrodziła zespół gromkimi brawami.