aktualność

Obóz strażacki - Turawa 2019

Opublikowano: 24/07/2019

W dniach 3 lipca 2019 r. - 13 lipca 2019 r. na terenie Ośrodka Szkoleniowego "STRAŻAK" w Turawie odbył się obóz strażacki dla młodzieży z powiatu kamiennogórskiego i powiatu polkowickiego. Organizatorem obozu była Ochotnicza Straż Pożarna w Pisarzowicach oraz Gmina Kamienna Góra. W obozie uczestniczyły 92 osoby (50 osób powiat kamiennogórski, 42 osoby powiat polkowicki), w wieku od 6 - 17 lat.

W ramach obozu odbyły się ćwiczenia strażackie: nauka zwijania i rozwijania węży, ćwiczenia z hydronetką i trafianiem do celu. Dzieci zostały zapoznane z regulaminem przeprowadzenia konkurencji CTiF. Młodzież tą naukę musiała potraktować bardzo poważnie, ponieważ na koniec obozu odbyły się zawody w przedmiotowym zakresie CTiF.
Jak co roku dzięki Komendantowi Gminnemu Panu Mieczysławowi Żentelowi, uczetnicy obozu mogli popływać łódką strażacką.
Dodatkowymi atrakcjami była wycieczka do ZOO w Opolu, a także zajęcia tańca towarzyskiego prowadzone przez Pana Sebastiana Gułaja. Uczestnicy uczyli się dwóch tańców: cza-czy i samby, a swoje umiejętności pokazali podczas ostatniego dnia obozu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć prądopiłki, która jest już tradycją obozu. 4 drużyny walczyły o zdobycie bramki, wykorzystując nie nogi, lecz ciśnienie wody z węży strażackich. Niesamowita zabawa, która trwała bardzo długo.
Podsumowanie obozu odbyło się 13 lipca 2019 r. Apel rozpoczął się od uroczystego odśpiewania hymnu strażackiego. Następnie wręczono odznaczenia brązowe, srebrne i złote.

Jednostka OSP Pisarzowcie dziękuje osobom, które przyczyniły się do organizacji obozu oraz sponsorom. Wielkie podziękowania dla najlepszej kadry: Bartłomiej Łukasik (OSP Pisarzowice), Natalia Jaworek (OSP Ptaszków), Anna Zdunek (OSP Marciszów), Agnieszka Polska - Masełko (OSP Marciszów), Edyta Kluczyńska (OSP Janiszów), Maciej Latawiec (OSP Pisarzowice), Piotr Szkaradek (OSP Leszczyniec), Mariusz Kociołek (OSP Janiszów), Alicja Niedośpiał, Paulina Serdeń, Konrad Marcinowski (OSP Grębocice).

Obóz odbył się dzięki dofinansowaniu: Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendantowi Głównemu PSP, Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Kamienna Góra, Banku Spółdzielczego w Kamiennej Górze oraz Kopalni JKSM.