aktualność

X Dolnośląski Mityng pływackich Olimpiad Specjalnych

Opublikowano: 15/04/2019

W dniu 11 kwietnia br. na Krytej Pływalni Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się X Dolnośląski Mityng Pływackich Olimpiad Specjalnych. W zawodach wystartowało 180 zawodników z całego Dolnego Śląska. Powiat kamiennogórski na zawodach reprezentowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze jak również zawodnicy klubu Atlas Szarocin przy Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie.

Zawody rozpoczęły się od defilady uczestników, wysłuchania hymnu, podniesienia flagi olimpijskiej przez judoka Rafała Kubackiego - dwukrotnego mistrza świata i wygłoszenia przysięgi olimpijskiej przez wszystkich startujących zawodników.

Pływacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych na dystansach: 25 m oraz 50 m w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym.  Dla zawodników o obniżonych możliwościach  przygotowana była konkurencja chód po dnie na dystansie 16,5 m oraz 25 m stylem dowolnym przy pomocy sprzętu pneumatycznego. Całą rywalizację zakończyła sztafeta 4 x 25 m stylem dowolnym.

Organizatorami mityngu był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Dolnośląskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych "Handicap"- Wrocław.