aktualność

Eko-historia - międzypokoleniowe sadzenie drzew na Stulecie Odzyskania Niepodległości

Opublikowano: 07/11/2018

Dnia 7 listopada br. przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących miały miejsce uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach obu wydarzeń odbyło się sadzenie drzewek. Akcja zorganizowana została na wniosek Starostwa Powiatowego w związku z kampanią zainicjowaną przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pn. "Eko-historia - 100 drzew na Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018".

Obchodzone uroczystości na Stulecie Odzyskania Niepodległości są doskonałą okazją do zazielenienia lokalnej przestrzeni i wydobycia z zapomnienia postaci historycznych oraz formacji wojskowych walczących o Niepodległość Polski. Każde z drzewek otrzymało swojego patrona. Patronem drzewka przy ZSZiO jest kpt. Józef Sierociński, szczególnie ważny dla uczniów tej szkoły. Z kolei klon jawor zasadzony przy ZSO upamiętniać będzie ten szczególny dzień jakim jest odzyskanie przez Polskę po 123 latach niepodległości.

Symbolicznego zasadzenia drzewek dokonali starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys, wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska, dyrektorzy obu szkół oraz zaproszeni goście.

Na zakończenie uczniowie placówek przygotowali wzruszające programy artystyczne.