aktualność

Dni Powiatu Kamiennogórskiego

Opublikowano: 17/08/2018

Dnia 25 sierpnia br. nad kamiennogórskim zalewem, w ramach obchodów Dni Powiatu Kamiennogórskiego, odbędą się równolegle dwie imprezy o charakterze regionalnym.

W tym roku przypada VIII edycja Święta Mleka, którego głównym celem jest popularyzacja lokalnego przetwórstwa oraz podziękowanie wszystkim, których codzienna praca pozwala nam korzystać z darów kamiennogórskiej ziemi. Święto Mleka to doskonała zabawa dla wszystkich, to także ekologiczne i zdrowe produkty prezentowane na licznych stoiskach. Po raz pierwszy na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego powstanie również "Mleczna Restauracja", gdzie będzie można rozsmakować się w daniach powstałych z mleka i jego przetworów.

Po raz trzeci w ramach Dni Powiatu Kamiennogórskiego zorganizowane zostanie Święto Przedsiębiorczości - wydarzenie promujące lokalnych przedsiębiorców, ich profile działalności, osiągnięcia, sukcesy, tradycje oraz budujące pozytywny wizerunek powiatowego biznesu wśród mieszkańców regionu i nie tylko. Nieodłączną częścią tego wspaniałego święta jest również przyznanie prestiżowych tytułów w Plebiscycie "Pracodawca Roku Powiatu Kamiennogórskiego".

Na scenie pojawią się zespoły ludowe i rozrywkowe z terenu powiatu kamiennogórskiego i nie tylko. Przed kamiennogórską publicznością i pierwszy raz na naszym terenie wystąpi również wszystkim znany Don Vasyl - gwiazdor cygańskiej piosenki. Gwiazdą imprezy będzie natomiast energetyczny zespół Łzy, najpopularniejsza formacja pop-rockowa w Polsce.

Na przybyłych czeka również mnóstwo dodatkowych atrakcji i konkursów.

Początek imprezy g. 14:00 Ośrodek Wypoczynku Świątecznego "Zalew" w Kamiennej Górze.

Organizatorami imprezy są Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze i Spółdzielnia Mleczarska KaMos.

Patronat honorowy: Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

 

Pliki do pobrania: