aktualność

Premiera książki "Krzeszów - Dom Łaski Maryi"

Opublikowano: 09/07/2018

"Krzeszów - Dom Łaski Maryi" to opracowanie o historii krzeszowskiego opactwa. Książka ta jest wieloletnim owocem pracy. Gromadzi ona potężny zbiór wiedzy spisanej przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Krzeszowa - Krystiana Michalika.

Premiera książki odbędzie się w najbliższy piątek (13.07.2018). Odbędzie się ona w całości pod przewodnictwem autora, a w ramach niej zorganizowany jest harmonogram wydarzeń.

Godz. 17:30 (Krzeszówek) - zwiedzanie Starej Plebani i Kościoła w Krzeszówku
Darmowe zwiedzanie dla chętnych, podczas którego będzie można poznać bardzo ciekawe i dotąd niedostępne, niefotografowane obiekty.
Podczas zwiedzania Krystian Michalik przedstawi swoje najnowsze i nigdy dotąd niepublikowane odkrycia dot. kompleksu kościelnego w Krzeszówku.
*grupa na zwiedzanie zbiera się przed kościołem w Krzeszówku

Godz. 18:15 (Krzeszówek) - Uroczysta premiera najnowszej książki "Dom Łaski Maryi" połączona z wykładem o krzeszowskim opactwie.
Premiera oraz wykład odbędą się w klimatycznych salach Starej Plebani w Krzeszówku. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

Godz. 20:00 i godz. 21:30 (Krzeszów) - Nocne Zwiedzanie Opactwa
Zwiedzanie odbędzie się pod przewodnictwem autora. Podczas niego będzie można odwiedzić m.in. tajemnicze klasztorne podziemia, studnie książęcą oraz prawą wieżę bazyliki wraz z zegarem.
Bilety na Nocne Zwiedzanie Opactwa dostępne w krzeszowskim Biurze Obsługi oraz na www.sklep.opactwo.eu