aktualność

Malowidło ścienne w LO

Opublikowano: 10/05/2018

W dniu 8 maja 2018 r. w kamiennogórskim ZSO odbył się happening związany z uroczystą prezentacją malowidła na jednej ze ścian w świetlicy szkolnej. Inspiracją do powstania obrazu była kartka pocztowa sprzed ok. 100 lat przedstawiająca ogród rekreacyjno-rozrywkowy z restauracją "Zum Burgberg" na Górze Zamkowej wraz z sąsiadującą wieżą ciśnień. Malowidło w ciągu kilku ostatnich miesięcy tworzyła grupa uczniów, absolwentów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących pod kierunkiem pana Wiesława Kozłowskiego.

W trakcie spotkania ogród ożył dzięki kreatywnym działaniom studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy w tej sali mają cotygodniowe zajęcia z arteterapii, a w tym dniu poprzez odpowiednie stroje i aranżacje wnętrza zadbali o stworzenie podczas otwarcia nastroju z epoki prezentowanej na obrazie. Nie zabrakło ciekawych rozmów - nawet stylizowanych w klimacie minionej epoki - przy kawie, herbacie i słodkościach. Ogłoszono również konkurs na nazwę sali.

Tworzenie malowideł na ścianach pomieszczeń należy do stałych działań artystycznych w Liceum Ogólnokształcącym. W ten sposób ozdobione zostały liczne pracownie oraz biblioteka. Uczniowie przygotowali również pod kierunkiem pana Wiesława Kozłowskiego cztery "witraże", które można podziwiać na szkolnych korytarzach.