aktualność

Wielki Piknik Patriotyczny w Krzeszowie

Opublikowano: 14/05/2018

W niedzielę 13 maja br. w Krzeszowie odbył się Wielki Piknik Patriotyczny. Uroczystości pn. "Ku Czci Niepodległej" zorganizowane zostały w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie uroczystości znalazła się V Pielgrzymka Motocyklowa Dolnego Śląska, Msza św. za ojczyznę oraz koncert i piknik patriotyczny.

W uroczystościach uczestniczyli wiceminister edukacji Marzena Machałek, która objęła wydarzenie swoim patronatem, starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys, wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska oraz członek zarządu powiatu Edyta Wyrostek.

W wydarzeniu licznie uczestniczyli również uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Setki motocykli, koncerty, wspólne śpiewanie, zabawa fantowa oraz liczne stoiska - to tylko część atrakcji jakie czekały na uczestników. Wierni z Krzeszowa oraz przybyli goście mieli okazję obejrzeć wszystkie pojazdy na placu przed bazyliką i uczestniczyć we Mszy św. wraz z motocyklistami. Po mszy wszystkie jednoślady zostały poświęcone przez księdza Jarosław Góreckiego.

Podczas pikniku każdy z uczestników otrzymał śpiewnik, by wspólnie z Zespołem "Rota" śpiewać i chwalić Niepodległość. Każdy z uczestników mógł również nabyć los - i tym sposobem dać sobie szanse na wygranie cennych nagród - telewizora, mikrofali, czy ekspresu do kawy, które ufundowali Małgorzata Krzyszkowska oraz Damian Wójcik.

Dla osób uczestniczących w pikniku nie zabrakło okolicznościowego tortu w barwach biało-czerwonych ufundowanego przez powiat kamiennogórski.