aktualność

Dzień Żołnierzy Wyklętych w ZSZiO

Opublikowano: 02/03/2018

Dnia 1 marca w całym kraju obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia odbyły się również tego dnia w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

W wydarzeniu udział wzięła wicestarosta Małgorzta Krzyszkowska, regionalista Bogdan Adamus, który na ręce dyrektor Marioli Jaciuk przekazał drobny upominek pochodzący z prywatnych zasobów kpt. Józefa Sierocińskiego, uczniowie klas mundurowych, dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1, Przedszkola Publicznego nr 3, Przedszkola Prywatnego Stokrotka oraz Zespołu Szkół Specjalnych, wraz z wychowawcami.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących wraz z opiekunami przygotowali dla przybyłych gości bogaty program, który poprzez zabawę kształtował postawy patriotyczne wśród najmłodszych.

Dzieci mogły zmierzyć się w konkurencjach sportowych typu sztafeta wojskowa,  żołnierz przechodzi przez rzekę czy wojskowa precyzja. Na przygotowanych specjalnie na tę okazję stoiskach uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z zasadami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy, mieli możliwość obejrzenia sprzętu strażackiego i wojskowego, a także wspólnego przećwiczenia musztry.

Przygotowania do wydarzenia rozpoczęły się tydzień wcześniej, wówczas to z wizytą u przedszkolaków pojawili się uczniowie ZSZiO wręczając dzieciom tajemnicze przesyłki - zadania do wykonania, których efekty w postaci przepięknych patriotycznych prac plastycznych zaprezentowane zostały w dniu uroczystości.

Wydarzenie było wspaniałą lekcją patriotyzmu dla wszystkich.