aktualność

Środki dla klas mundurowych

Opublikowano: 29/01/2018

Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kamiennej Górze wspiera finansowo klasy mundurowe w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. 

W ramach pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony "Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych" Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej. Otrzymane środki przeznaczone zostały na zakup umundurowania i wyposażenia klasy mundurowej, niezbędnego do prowadzenia profesjonalnych zajęć dla uczniów. W projekcie, w ramach którego szkoła otrzymała dofinansowanie, uczestniczy jedynie 57 szkół w Polsce. 
Wartość dofinansowania z uwzględnieniem wkładu Organu Prowadzącego wynosi 73 075,00 złotych. Z pozyskanych środków Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zakupił sprzęt ćwiczeniowy do prowadzenia zajęć w szkole i w terenie: karabinki ASG, makiety broni szkoleniowej, hełmy stalowe, saperki wojskowe, kamizelki taktyczne oraz gumowe atrapy broni długiej, zestawy do samoobrony, radiotelefony oraz kompletne umundurowanie dla wszystkich klas o profilu mundurowym. 
Otrzymana pomoc przyczyni się do podniesienia standardów kształcenia w obszarze edukacji wojskowej.