aktualność

Festiwal Trzech Kultur

Opublikowano: 22/01/2018

Dnia 20 stycznia br. w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie odbyła się VIII już edycja Festiwalu Trzech Kultur.

Pod tą nazwą kryje się przegląd pastorałek, kolęd oraz jasełek z trzech państw: Czech, Niemiec oraz Polski. Wydarzenie uroczyście otworzyli ks. Marian Kopko - kustosz krzeszowskiego sanktuarium wraz z wicestarostą Małgorzatą Krzyszkowską i wójtem Patrykiem Strausem. W festiwalu uczestniczyła również Edyta Wyrostek - członek Zarządu Powiatu.

W kategorii grup kolędniczych bezkonkurencyjna okazała się grupa wokalna "Dominanta" z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, drugie miejsce zajęły dzieci z Przedszkola "Stokrotka" z Kamiennej Góry, trzecie z kolei przypadło scholi ze wspólnoty p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Starych Bogaczowicach.

Wśród solistów pierwsze miejsce zajęły ex aequoAleksandra Majak z parafii pw. Św. Piotra i Pawła oraz Zuzanna Wiśniewska z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej - obie z Kamiennej Góry.

Z kolei najpiękniejsze zdaniem jury jasełka zaprezentował Teatr "Bałałajka" z parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie, który wyprzedził Koło Teatralne z parafii pw. Św. Barbary w Nowej Rudzie. 

Wspaniałe nagrody dla wykonawców w postaci wysokiej klasy sprzętu elektronicznego ufundowane zostały osobiście przez Małgorzatę Krzyszkowską oraz Powiat Kamiennogórski.