aktualność

XVIII Dolnośląskie Igrzyska LZS

Opublikowano: 27/12/2017

W Gaju Oławskim odbyło się  podsumowanie XVIII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast. Podczas uroczystości nagrodzono 15 najlepszych powiatów oraz 20 gmin, a także ponad 50 osób zaangażowanych w organizację tegorocznych Igrzysk. Powiat Kamiennogórski reprezentowali Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Kamiennej Górze - Zbigniew Bednarek, Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS Zdzisław Boroń oraz Sekretarz Zarządu PZ LZS - Wiesław Lipień. W ogólnej klasyfikacji XVIII  Dolnośląskich Igrzysk LZS   gmina wiejska Kamienna Góra zajęła wysokie 8 miejsce na 85 sklasyfikowanych gmin, co jest dużym sukcesem.  Powiat Kamiennogórski zajął wysokie 10 miejsce na 28 klasyfikowanych powiatów Dolnego Śląska. Jest to duży sukces, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to jeden z najmniejszych powiatów. Zdobycie 350 punktów  do rywalizacji powiatów w ramach Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast Dolnego Śląska było możliwe dzięki udziałowi reprezentantów naszego powiatu w licznych zawodach strefowych i dolnośląskich. W zawodach sportowych w finałach strefowych i dolnośląskich wzięło udział ponad 400 zawodników reprezentujących powiat kamiennogórski.

Największe sukcesy drużynowe naszych zawodników to awans drużyny piłki nożnej dziewcząt LKS Dragon Miszkowice oraz siatkarzy Pagaz-Cystersi Krzeszów do finałów  dolnośląskich. Należy również wspomnieć o młodych piłkarzach do lat 15, którzy regularnie zajmują wysokie miejsca na finałach strefowych w piłce nożnej - LKS Bóbr Marciszów (III miejsce w Turnieju Piłkarska Kadra Czeka) i LKS Pagaz Krzeszów (IV miejsca halowa piłka nożna chłopców do lat 13 oraz do lat 15). Największe indywidualne sukcesy na finałach dolnośląskich to szachowe mistrzostwo Dolnego Śląska  Emilii Kmiecik i Aleksandra Wilka zawodników UKS Debiut Przedwojów. Z finałów dolnośląskich w warcabach ze srebrnymi medalami wrócili Bartosz Adamczyk oraz Dominik Nowak, a z brązowym Jakub Zasada. Duży sukces odnieśli młodzi zawodnicy Maratonu Pisarzowice w finale  dolnośląskim  w tenisie stołowym. W kategorii młodziczek wysokie zajęły  miejsca Karolina Migacz (czwarte) i Natalia Kosal (szóste). Jakub Kosal wśród młodzików również zajął wysokie czwarte miejsce a Martyna Ciesielska była piąta wśród kadetek. W finałach  strefowych wiosennych i jesiennych biegów przełajowych  LZS złote medali zdobyli Wojciech Wójciak(dwukrotnie), Natalia Dunin i Mateusz Piasecki. Srebrne medale zdobyli: Laura Janur i  Marcel Pach a brązowe Oliwia Kasprzak, Wiktoria Morawska, Justyna Gierałt i Franciszek Wondołowski. Dużym sukcesem organizacyjnym  była organizacja Dolnośląskiego Finału LZS turnieju Piłkarska Kadra Czeka, który w maju odbył się w Marciszowie.

Udział kamiennogórskich sportowców na finałach strefowych i wojewódzkich był możliwy dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu wielu osób i instytucji. Szczególne słowa podziękowania należą się dla głównych partnerów LZS Zarządu Powiatu ze Starostą Jarosławem Gęborysem  oraz Wójta Gminy Kamienna Góra Patryka Strausa. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia finansowego sponsorów  Banku Spółdzielczego w Kamiennej Górze, krzeszowskiej Spółce PSB Pagaz Mrówka i Profi oraz  kamiennogórskiego Stowarzyszenia Regionalnego Dialog i firmie Eurotrans A.J. Śliwak z Kochanowa. Dużym sukcesem była organizacja dolnośląskiego finału LZS turnieju Piłkarska Kadra Czeka, który w maju odbył się w Marciszowie. Dzięki wsparciu Wójta Stefana Zawieruchy i działaczy LKS Bóbr Marciszów organizacja turnieju została bardzo wysoko oceniona przez uczestników i Zarząd Dolnośląski LZS. Słowa podziękowania i uznania szczególnie należą się dla działaczy sportowych LZS, bez których  nie byłoby  zawodów gminnych i powiatowych.