aktualność

Mikołaj na sportowo

Opublikowano: 15/12/2017

Dnia 15 grudnia br. na sali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Pisarzowicach odbyła się siódma już edycja Powiatowego Turnieju Gier i Zabaw "Mikołaj na sportowo". Corocznie organizatorem tego sportowego wydarzenia jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

W tym roku w rywalizacji udział wzięły drużyny ze szkół podstawowych z Miszkowic, Szarocina, Krzeszowa, Pisarzowic, SP 2 oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze. 

Zmagania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych, a zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak Wyścig Mikołajów, Podrzucanie Prezentów czy Mikołajkowy Tor Przeszkód.

Wśród klas pierwszych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kamiennej Górze, drugie miejsce przypadło SP w Miszkowicach, na trzecim natomiast znalazła się szkoła z Krzeszowa. 

W rywalizacji klas II ponownie na pierwszym miejscu podium stanęli uczniowie SP 2 w Kamiennej Górze, drudzy byli wychowankowie Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, trzecie miejsce z kolei przypadło sportowcom ze szkoły w Miszkowicach. 

Wyniki zmagań w klasach III nie przyniosły zaskoczenia. Najwięcej punktów i pierwsze miejsce zajęła SP 2 w Kamiennej Górze, na miejscu drugim uplasowali się uczniowie z Pisarzowic, natomiast miejsce trzecie należało do Szkoły Podstawowej z Krzeszowa.

Wszyscy mali sportowcy zostali nagrodzeni. Ponadto Małgorzata Krzyszkowska wręczyła osobiste nagrody dla każdej drużyny w postaci piłki do skakania.